Drager X-Plore 1300 Toz Maskesi

Etkin parçacık koruması
Dräger X-plore 1300, ince tozların yanı sıra katı ve sıvı parçacıklara karşı etkin korumaya yönelik yeni nesil, önceden şekillendirilmiş parçacık filtreleyici yüz maskesidir. Toza kaçınılmaz olarak maruz kalınan uygulamalarda kullanım için tasarlanan X-plore 1300, FFP1, FFP2 ve FFP3 olmak üzere üç EN koruma sınıfının tümünde mevcuttur. Aktif karbon katmanlı koku durdurucu versiyonlar, nahoş kokularla mücadele eden kullanıcılar için idealdir.

CoolSAFE™ filtre malzemesi
Özel geliştirilen CoolSAFE™ filtre malzemesi, kusursuz bir filtre performansı elde etmek üzere çeşitli yüksek performanslı filtre ortamlarını birleştirir. Çeşitli filtre katmanlarında kaba ve ince parçacıklar etkin bir şekilde durdurulur. Aynı anda solunum direnci çok düşük tutulur, bu da kullanıcının yorulmadan ve kolayca uzun süre çalışmasına olanak tanır. Bunlara ek olarak yüz maskeleri, (opsiyonel) dolomit toz testinin artan gerekliliklerine de tabi tutulmuştur. Toza yüksek düzeyde maruz kalma durumunda tıkanmaya karşı dirençleri başarıyla test edilmiştir. Yüksek düzeyde toza maruz kalınan faaliyetlerde (örn. madencilik) bu özellik, yüz maskesine daha uzun kullanım ömrü sağlar, kullanıcı açısından maliyetleri düşürür ve aynı anda yüksek kullanma konforunu korur.

EasyStop özellikli VarioFLEX™ kafa bandı
Baskısız bir oturmayla kolayca takılır/çıkarılır ve ayarlanır. Kesintisiz ilmekli yırtılmaya dayanıklı kumaş kayış, klips kullanma gereğini ortadan kaldırarak istenmeyen baskı ve alerjik reaksiyonları önler. EasyStop, kullanıcının gereken şekilde bandı kişisel olarak ayarlamasına olanak tanırken aynı zamanda kullanım kolaylığı ve güvenli, konforlu bir sızdırmazlık sağlar. Dräger X-plore 1330’un ekstra geniş kaymaz bandıyla üstün konforu yaşayın.

CoolMAX™ solunum valfi (opsiyonel)
Ayrıntılar küçük, etkisi büyük: Aşırı düşük solunum direnci sayesinde kolay ve konforlu nefes alın. Valf, nefesle verilen nemli ve sıcak havayı kullanıcıdan uzağa ve maske dışına yönlendirir, bu sayede ısı birikimini önler ve kullanıcıyı serin tutar.

Güvenli conta
Filtre performansına ek olarak, sızıntı oluşturmayan güvenli bir conta maske korumasının gerçekten ne kadar etkin olduğu konusunda belirleyicidir. Dräger X-plore 1300, ergonomik maske gövdesi ve entegre burun contası ve burun klipsinin ideal kombinasyonudur. Bu da kullanıcıya kişiye özel oturma ve güvenli sızdırmazlık sağlar. İlave olarak iyi conta, güvenlik gözlüklerinin buğulanmasını da önler.

Koruma sınıfının hızlı tanınması için renk kodlaması
Karışıklık yaratmayan hızlı tanınma özelliği: Renk kodlu burun klipsi ve valf, üç EN koruma seviyesini lacivert (FFP1), açık mavi (FFP2) ve beyaz (FFP3) olarak sınıflandırır. Doğru maskeyi seçerken kolay tanıma sağlar.

X-plore 1330’un özel özellikleri
Pratik ve konforlu: Dört noktalı ayarı ve ekstra geniş kumaş kayışları olan VarioFLEX™ kafa bandı, mümkün olan en iyi oturmayı sağlar.
Hızlı ve kolay kullanım: Kayışlar, hızlı takma için düzenlenmiştir. Entegre bir emniyet, kayışların yerinden kaymasını önler.
Güvenli ve konforlu: Entegre, eksiksiz konforda sızdırmazlık.
Temiz ve hijyenik: Her bir yüz maskesi kendi plastik torbasında tek olarak paketlenmiştir.
Kişisel olarak ayarlanabilir: S/M ve M/L olmak üzere iki farklı boyda – farklı yüz şekilleri için doğru boyda mevcuttur.