3m C112 maske

TOZ MASKESİ

3m Ffp2 Ventilli Maske

ffp2 Maske

TOZ MASKESİ

Vip Mask Ffp2 Ventilli Maske

full ultrasonik 3 katlı maske

TOZ MASKESİ

3 Katlı Cerrahi Maske

Drager ffp2 maske

TOZ MASKESİ

DRAGER X-PLORE 1310 FFP1 V TOZ MASKESİ

Maske ffp1

TOZ MASKESİ

8810 FFP2 TOZ MASKESİ

Toz Maskesi Modelleri ve Fiyatları

Toz maskesi, pek çok iş ortamında gerekli olan ekipmanlardan birisidir. Özellikle de zorlu ve tehlikeli ortam koşullarında, toz maskeleri gücünden faydalanmak akıllıca olabilir. Aksi durumda, toz maskesi kullanmamak ciğerlerinize zararlı partiküllerin girebileceği anlamına gelir. Bu durumda ciddi sağlık sorunları meydana gelebilir. Bu nedenle sizlere toz maskesi modelleri ve fiyatları hakkında güncel bilgiler vereceğiz. Bu sayesinde maska modelleri arasında hangisine ihtiyaç duyduğunuzu öğrenebilirsiniz.

  • Toz Maskesi Modelleri

Toz maskeleri, farklı amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. Ortamdaki; zehirli ve  zehirli olmayan gazlar, katı tozlar, duman ve aerosol gibi partiküllere karşı sizleri korumaktadır. Bu nedenle çalıştığınız yere göre toz maskesi standartları arasında bir seçim yapabilirsiniz.

Toz maskeleri genel olarak; maden ocakları, döküm işleri, mermer sanayisi, ağaç doğrama sanayisi, cam sanayi ve benzeri alanlarda tercih edilir. Ancak günümüzde iş güvenliği standartları artırıldığı için pek çok yerde toz maskesi kullanımı önerilmektedir. Bu sayede akciğerlerinize dolabilecek zararlı organik ya da inorganik maddeleri engelleyebilirsiniz.

Toz maskesi modelleri, en çok tercih edilen modeller olan FFP1, FFP2 ve FFP3 modellerinden oluşmaktadır. Tabii ki N95 gibi maske modelleri de yer almaktadır. İş güvenliği maskeleri, iş yerlerinde kullanımı tavsiye edilen ürünler arasındadır. Bu nedenle FFP maske satın almanız gerekebilir. Eğer FFP maske satın almak istiyorsanız, ilk olarak hangi standartlara göre hangi tür maskeyi satın almanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Bunun için FFP maske çeşitleri hakkında hazırladığımız bilgileri iyice okuyun.

  • FFP1 Toz Maskesi

FFP1 toz maskesi modelleri, genel olarak zehirli olmayan tozlar için tercih edilmektedir. Uzun süreli solunum sonrasında solunum sistemini tahriş eden bu gazlar, ileri süreçlerde akciğer hastalıklarına yakalanmanıza neden olabilir. Bu nedenle FFP1 maskesini, zehirli olmayan gazların solunmasını engellemek adına kullanabilirsiniz. FFP1 maskesi, toksik etkileri olan tozlara ya da fibrojenik tozlara karşı ne yazık ki istenen korumayı sağlamaz. Bu nedenle koruma seviyesi daha yüksek maske modellerine göz atmanızda fayda olabilir.

  • FFP2 Toz Maskesi

FFP2 toz maskesi modelleri, genel olarak katı tozların ya da dumanın yoğun olduğu çalışma ortamlarında kullanılır. Aynı zamanda havadaki aerosollere karşı da etkilidir. Bu tür maskeler, solunduğu zaman ciğerlerde tahrişe neden olabilecek parçacıklar için kullanılır. Genel olarak kimya sanayinde ya da mermer sanayinde tercih edilmektedir.

FFP2 toz maskesi, FFP maskeleri arasında da en yaygın maske çeşitlerinin başında gelmektedir. 3M FFP2 ventilli maske ürünlerimiz, web sitemizde sizler için özel fiyatlarla satışa bulunmaktadır.

  • FFP3 Toz Maskesi

FFP3 toz maskesi, genellikle çok tehlikeli ve zehirli toz, aerosol ve duman gibi maddelere karşı etkilidir. Aynı zamanda bakteri, virüs ve bitki sporlarına karşı da yüksek derecede koruma sağlamaktadır. Genel olarak sağlık sektöründe kullanıldığı gibi, sanayi alanında da ihtiyaç halinde kullanılabilir. Aynı zamanda kanserojen ve radyoaktif maddelerin tozlarının yer aldığı ortamlarda da bu maskenin etkililiği bilinmektedir. Aynı zamanda N95 maskesi ile benzer koruyucu özelliğe sahip olan bu maske türü, Covid-19 salgınına karşı da güvenlik önlemleri bakımından etkilidir. Eğer Covid-19’a karşı önlem almak istiyorsanız, FFP3 maske satın alabilirsiniz.

  • Ventilli Toz Maskesi

Ventilli toz maskesi, maske üzerinde bir hava tahliye kapakçığının bulunduğu maske türüdür. Bu tür maskelerin kullanılmasındaki en temel amaç, daha kolay nefes verebilmektir. Bu nedenle maske üzerinde yer alan kapakçık, nefes verdiğiniz zaman havayı dışarı taşır. Tahmin edildiği üzere, ventilli maskeler nefes vermenizi kolaylaştırır ve maske içerisinde buğu ya da ısı oluşmasını engeller. Ancak yine tahmin edileceği üzere, ventilli maskeler hastane gibi yerlerde kullanılmamalıdır. Zira hastalıklar ile ilgili durumlarda bu maskeyi kullanmak, koruyucu bir etki bırakmaz. Verilen nefes dışarı çıktığı için herhangi bir taşıyıcılık söz konusu olduğunda diğer insanlara da hastalık bulaşabilir.

O halde ventilli maske hangi durumlarda kullanılır? Ventilli maske mi yoksa ventilsiz maske mi almak gerekir? Eğer bu soruların cevabını arıyorsanız, kısa bir ayrım yapabiliriz. Eğer yüksek sıcaklıkların olduğu, maske içerisindeki ısının yükseldiği yerlerde çalışıyorsanız ventilli maske kullanabilirsiniz. Ancak hastalık gibi nedenlerden dolayı maske kullanmanız gerekiyorsa, mutlaka ventilsiz maske alın. Zira ventilli maskenin temel amacı, kullanan kişinin daha rahat nefes vermesini ve daha konforlu çalışmasını sağlamaktır.

  • Ventilsiz Toz Maskesi

Ventilsiz toz maskesi ise valf ya da kapakçık bulunmayan toz maskeleridir. Salgın gibi durumlarda tercih edilmektedir. Bu sayede hastalığın yayılması konusunda etkilidir. Filtreleme kapasiteleri ise aynı ventilli maske sınıfı ile eşdeğerdir. Hastane, ameliyat alanlarında kimyasal alanlarda tercih edilir.

  • Alerji Toz Maskesi

Alerji toz maskesi, havadaki parçacıklara karşı alerjisi olan insanlar tarafından kullanılan maske türüdür. Bu tür maske çeşitleri, alerjen özelliklere sahip parçacıkları solumamak adına özel olarak tasarlanmıştır. Eğer polen ve benzeri havada asılı kalabilen organik ya da inorganik parçacıklara karşı alerjiniz varsa, alerji toz maskesi kullanabilirsiniz.

Alerji toz maskesi fiyatları konusunda şöyle söyleyebiliriz. Eğer kaliteli seçeneklerden faydalanmak istiyorsanız, yüksek koruma sağlayan alerji toz maskesi satın alabilirsiniz. Genel olarak alerji maskesi satın almak isteyen insanlar, FFP1 toz maskesi satın alabilirler. Zira bu toz maskesi, havadaki sisi, dumanı, poleni ve diğer alerjiye neden olabilecek parçacıkları engeller. Bu sayede alerjik reaksiyonlara maruz kalmadan hayatınıza devam edebilirsiniz.

  • Toz Maskesi Fiyatları

Toz maskesi fiyatları, maske koruyuculuğuna göre değişmektedir. Ek olarak maskenin üretildiği ham madde, ventilli ya da ventilsiz olması da fiyat konusunda etkili olabilecek unsurlardır. Tabii ki toplu sayıda maske siparişi vermek, fiyat konusunda bir miktar daha uygun seçenekler yakalama şansınızı artırır. Bu nedenle toplu maske siparişi vermek isteyenler, bizimle çekinmeden iletişime geçebilirler.

Toz maskesi fiyatları, cerrahi maske ya da FFP maske türlerine göre de değişebilir. Covid-19 nedeniyle artık bakkallarda bile görmeye alışık olduğumuz cerrahi maskeler, oldukça ekonomiktir. Ancak bu tür maskeler, yanlardan hava sızdırdığı için size karşı koruma sağlamaz. Yalnızca taşıyıcı olduğunuz virüslerin diğer insanlara bulaşmasını engeller. Bu nedenle daha etkili bir koruma elde etmek istiyorsanız, hunili maske türlerinden faydalanabilirsiniz. Bu tür maskeler, ağzınızı tam olarak kapatacağı için virüs gibi tehlikelerden sizleri koruyacaktır.

  • Toz Maskesi Standardı

Toz maskesi standartları oldukça geniştir. Örneğin N149, gaz ve toz maskeleri için genel standartları taşır. Filtrasyon oranları, kullanım alanları ve diğer durumlara göre bu standartlar değişebilmektedir. Örneğin tam yüz maskeleri standartları, EN136 standartlarına tabi olmak zorundadır. Yarım yüz maskeleri için asgari gereksinimleri karşılayan standart kodu ise EN140’tır.

Toz maskelerinde ise APF standartları bulunmaktadır. FFP1 için APF4, FFP2 için APF10 ve FFP3 için APF20 faktörü bulunur. Daha net anlaşılması için şöyle söylenebilir. APF20 değerindeki bir maske, APF10 değerindeki bir maskeye göre iki kat daha koruyucudur. APF’nin açılımı ise Assigned Protection Factor yani Koruma Faktörü’dür.

Toz maskesi fiyatları, toz maskesi standardı, toz maskesi ventilli ve ventilsiz seçenekleri için daha fazla bilgi mi arıyorsunuz? O halde bizimle iletişime geçerek gerekli bilgileri bizden alabilir ve şimdi sipariş verebilirsiniz.