Tam Yüz Maskeleri Modelleri ve Fiyatları

Zorlu iş ortamlarında bazı ekipmanları kullanmak, insan sağlığı açısından çok önemlidir. Tam yüz maskeleri de bu konuda örnek verebileceğimiz ekipmanlar arasındadır. Özellikle de kapalı ve gaz çıkışı olan iş yerlerinde tam yüz maskesi kullanmak, solunum yollarınızı koruma altında tutar. Bu sayede daha rahat nefes alabileceğiniz gibi iş güvenliği kriterlerine de uyum sağlamış olursunuz. Fatih İş Elbiseleri olarak, tam yüz maskesi modelleri ve fiyatları konusunda sizlere özel çözümler üretiyoruz. Bu sayede iş ortamlarındaki zararlı partikülleri solumaktan kaçınabilirsiniz.

 

Tam Yüz Maskesi Nedir?

Solunum koruyucular arasında yer alan tam yüz maskesi, adından da anlaşılacağı üzere yüzü tamamen kapatan bir maskedir. Bu maske, insan yüzünün; göz, ağız ve çene bölgesini kapatır. Bu sayede zehirli gazların ya da diğer parçaların yüzünüze ya da solunum yollarınıza zarar vermesini engeller. Özellikle de kapalı alanlarda kullanımı gerekli olan tam yüz maskesi, ağır sanayide ve kimya endüstrisinde kullanılmaktadır. Tabii ki ihtiyaç halinde her ortamda bu maskelerden faydalanmanız mümkündür. Ancak tam yüz maskeleri, gerekli yerlerde kullanırsa daha etkili olur. Aksi durumda ekonomik sonuçlar vermeyebilir ve personellerin verimi de düşebilir.

 

Tam yüz maskesi satın almak isteyenler, ilk olarak maske modelleri ve standartları hakkında bilgi sahibi olmak zorundadır. Bu sayede hangi maskesinin ne derece koruyucu olduğunu öğrenebilirsiniz. Eğer çalışma koşullarına uygun olmayan bir maske satın alırsanız, maske ne yazık ki sizi tamamen korumayacaktır. Bu durumda iş güvenliğiniz de risk altında olacaktır. O yüzden maskeler için oluşturulmuş standartlara göz atmanız gerekmektedir. Neyse ki, yazımızın ilerleyen kısımlarında tam yüz maskesi standartları hakkında merak ettiğiniz tüm soruları bulabilirsiniz. Özellikle de hangi ortamda hangi yüz maskesini kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

 

Tam Yüz Maske Modelleri

Tam yüz maske modelleri, farklı markaların ürettiği maske çeşitleri sayesinde oldukça zengindir. Örneğin 3M tam yüz maskesi, en bilinen tam yüz maskesi çeşitleri arasındadır. Bazı maskeler ise enerji ile çalışmaktadır. Bu sayede partikülleri enerji ile filtre etmektedir. Tabii ki bu maskeler de belirli standartlara uyum sağlamak zorundadır. Örneğin; EN12941, EN12942 ve EN14594 standartları gibi. Tam yüz maskesi standartları kısmında tüm bu standartların ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

 

Seçmek istediğiniz tam yüz maske modelleri, mutlaka EN136 standartlarına uyum sağlamalıdır. Ek olarak CE sertifikalı ve Avrupa Standardına sahip olmalıdır. Maske üzerindeki semboller, maskenin hangi standartlara sahip olduğunu göstermektedir.

 

Tam yüz maskesi modelleri hakkında bir diğer önemli nokta ise, maskenin konforlu olup olmamasıdır. Zira her maske, uzun süreli kullanım için tasarlanmamıştır ve cildinizi tahriş edebilir. Bu nedenle tam yüz maskesi seçerken mutlaka alerjik olmayan ve yumuşak malzemelerden yapılmış maskeleri tercih. Ek olarak seçeceğiniz tam yüz maskesi, oturma yüzeylerinden hava almamalıdır. Aksi durumda sağlığınız risk altında olabilir.

 

Tam yüz maskesi, yüzü tamamen kapattığından dolayı görüş açınızı bozabilir. Bu nedenle geniş görüş açısına sahip tam yüz maskesi modellerini tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Eğer dar açılı bir tam yüz maskesi alırsanız, çalışma veriminiz de düşebilir. Daha fazla bilgiyi, maske ile gelen kullanma kılavuzunda bulabilirsiniz. Bu sayede tam yüz maskesi nasıl takılır? Gibi sorularınızın da cevaplarını öğrenebilirsiniz.

 

3M Tam Yüz Maskesi

Tam yüz maskesi modelleri konusunda farklı çözümler üreten 3M, gelişmiş özelliklere sahip tam yüz maskeleri sunmaktadır. Silikondan imal edilen maskeler, tüm standartlara da uyum sağlamaktadır. 6000 serisi gibi farklı serilere sahip olan 3M, maske renkleri konusunda da farklı seçenekler sunmaktadır.

 

Tam yüz maskesi 3M modelleri, tekrar kullanılabilir seçeneklere sahip maskeler de sunmaktadır. 6000 serisi maskelerden bazıları, tekrar kullanılabilir özelliktedir. Ancak tam model numarasına göre seçim yapmak istiyorsanız, öncesinde bu durumu satıcıdan teyit etmek gerekir. Böylece yanlış özelliklere sahip maske almaktan kurtulmuş olursunuz.

 

Tam Yüz Maskesi Fiyatları

Tam yüz maskesi fiyatları, oldukça geniş seçeneklere sahiptir. Bu durum, her bütçenin tam yüz maskesi satın almasını kolaylaştırmaktadır. Eğer bütçeniz büyük değilse, tam yüz maskesi alma konusunda farklı alternatiflere yönelebilirsiniz. Tabii ki söz konusu tam yüz maskeleri olduğunda, güvenlik fiyattan daha önce gelmektedir. Ancak benzer standartları taşıyan farklı fiyatlardaki tam yüz maskesi modellerini de kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

Tam yüz maskesi fiyatları noktasında toplu alımlar da etkilidir. Bu nedenle sipariş vermeden önce iletişime geçmek etkili bir yoldur. Eğer toptan sipariş vermek istiyorsanız, sipariş adedi ile ilgili size özel bir fiyat teklifi oluşturulacaktır.

 

Tam Yüz Maskesi Standartları

EN136 standardı, tam yüz maskeleri için en düşük standartları kapsamaktadır. Bunun yanı sıra EN140 standardı ise, yarım ve çeyrek yüz maskeleri ile ilgili en düşük özellikleri kapsamaktadır.

 

Diğer standartlar ise kısaca şöyledir:

 

  • EN149
  • EN12941
  • EN12942
  • EN14594
  • EN1835

 

Yukarıda yer alan standartlar, solunum ile ilgili koruyucu cihazlara ait teknik standartlardır. Deneylerin, işaretlemelerin ve özelliklerin bilgileri, bu standartlar ile tespit edilmektedir. Yüz maskesi satın alırken, yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu standartlara göz atarak satın almak gerekmektedir. Eğer hangi yüz maskesini alacağınızı bilmiyorsanız, iletişime geçerek ek bilgi edinebilirsiniz.

 

Yarım Yüz Maskesi

Yarım yüz maskeleri, tam yüz maskelerine göre insan yüzünü tamamen kapatmaz. Göz ve çevresi, bu maskede kapalı değildir. Yalnızca; ağız, burun ve çene bölgesi kapalıdır. Eğer gaz veya partiküllerin göz ile teması bir sakınca doğurmuyorsa, bu maskelerden faydalanabilirsiniz. Ancak cilde nüfuz etmesi sonucu tehlikeli olabilen gaz, duman, aerosollerin bulunduğu ortamda çalışıyorsanız, tam yüz maskesi sizler için faydalı olabilir.

Yarım yüz maskesi, genel olarak tam yüz maskesinin kullanıldığı ortamlardan daha güvenilir yerlerde kullanılır. Bu nedenle standartları da tam yüz maskesine göre daha azdır. Yarım yüz maskeleri, göz hizasını kapatmadığı için daha konforlu ve kullanışlıdır. Ancak göz ve çevresini korumadığı için doğru ortamlarda kullanılması gerekir. Eğer tam yüz maskesi gereken yerlerde yarım yüz maskesi kullanırsanız, gözlerinizde yanma ya da kızarma gibi reaksiyonlar meydana gelebilir.

Fatih İş Elbiseleri olarak, sizlere iş kıyafetleri yanı sıra iş güvenlik ekipmanları da sunmaktan gurur duyuyoruz. 20 yılı aşkın sektörel deneyimimiz sayesinde sizlere özel çözümler sunuyor ve bu sayede güvenliğinizi sağlıyoruz. Eğer sizler de iş güvenliği konusunda tüm standartlara uyum sağlamak istiyorsanız, bizimle iletişime geçerek gerekli bilgileri bizden temin edebilirsiniz.

Fatih İş Elbiseleri olarak; solunum ile ilgili olarak koruyucu ekipmanlar sunmaktayız. Bu nedenle yalnızca tam yüz maskeleri ihtiyaçlarınızda değil, yarım ve çeyrek yüz maskeleri ihtiyaçlarınızda da bizimle iletişime geçebilirsiniz. Diğer iş kıyafetleri konusunda da benzersiz çözümlerden faydalanmak istiyorsanız, web sitemizdeki ürünleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Tam yüz maskelerinin yanı sıra, cerrahi maske gibi toz maskeleri konusunda da bizden destek alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, web sitemizde yer alan toz maskeleri kategorisine giriş yapmak ve ürün seçmektir. Akabinde, seçtiğiniz ürünler ile ilgili toptan sipariş verebilirsiniz. Özel tekliflerden yararlanmak için bize mesaj atabilirsiniz.